Muğla Haberleri
HABER

Marmaris beyaza boyandı!..

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Marmaris beyaza boyandı!..

Marmaris beyaza boyandı!..

Marmaris beyaza boyandı!..

Marmaris'de tarihi kaleye çıkan sokakların duvarlarına sprey boyalarla yazılan yazılar tek tek kapatıldı. Kale'de duvarlara yazılan sloganlar, sevgi, aşk yazıları ile futbol aşkı mesajları tek tek boyanarak kapatıldı.

Marmaris’in önemli tarihi değerlerinden biri olan, Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kale’ye çıkan, ‘Kentsel Sit Alanı’ndaki bir çok evin duvarına sprey boyayla yazılan yazılar Belediye işçilerince terar boyanarak temizlendi.

Kale sakinlerini isyan ettiren manzara Marmaris Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi. Tarihi kemer de dahil olmak üzere bir çok evin duvarında yer alan, görüntü kirliliği yaratan yazılar Marmaris Belediyesi işçileri tarafından boyayla kapatıldı.

Yetkililer, Kale bölgesinde geçen yıl da görüntü kirliliği yaratan duvar yazıları için temizlik çalışması yapıldığını hatırlatarak, vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmalarını, yazıyı ya da yazanları gördükleri anda Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne ihbar etmelerini istedi.

Muğla haber, Muğla haberleri