Muğla Haberleri
HABER

Muğla'da üniversite öğrencileri için yeni otobüs hattı

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Kötekli Mahallesi’nde yeni otobüs hattı

Otobüs numarası 1-57

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 08 Eylül 2019 - Muğla'da üniversite öğrencileri için yeni otobüs hattı...

Muğla'da öğrencilerin sık kullandığı güzergahlar tespit edildi ve yeni hat kuruldu. Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesinin yüzde 80’ini öğrencinin oluşturduğu Kötekli Mahallesi’nde öğrenciler ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile yapılan koordinasyon sonucunda öğrencilerin en çok kullandığı güzergaha yeni otobüs hattı kurdu.

Muğla'da üniversite öğrencileri için yeni otobüs hattı

Muğla'da üniversite öğrencileri için yeni otobüs hattı

HAT GÖRSELİNİ BÜYÜTMEK İÇİN TIKLAYIN

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesinde en fazla öğrencinin yaşadığı Kötekli Mahallesinde yeni bir güzergah belirleyerek otobüs hattı kurdu. İlçenin yüzde 80’nin yaşadığı kampüs bölgesi olan Kötekli mahallesinde öğrencilerin en fazla kullandığı güzergâhları tespit eden Büyükşehir Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve öğrencilerle gerçekleştirilen koordinasyon sonunda yeni otobüs hattı kurma kararı aldı.

9 Eylül Pazartesi günü öğrencilerin hizmetinde olacak olan yeni otobüs hattı ile ilgili açıklamada Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden bir açıklama yayınlandı. Açıklama şöyle;

Muğla'da üniversite öğrencileri için yeni otobüs hattı 2

Muğla'da üniversite öğrencileri için yeni otobüs hattı

Öğrencilere yeni hat 1-57

Geçen yıl yaptığımız çalışmalar çerçevesinde öğrencilerimizin güzergâh olarak en fazla kullandığı hatları tespit ettik. Yaptığımız tespitler sonucunda Yeniköy ve Tıp fakültesine uzanan güzergâhta yoğun bir taşıma olduğunu tespit ettik. Çalışmalarımızı tamamlayarak Yeniköy, KYK, Eğitim Fakültesi, Rektörlük, Tıp Fakültesi ve yeni yurtlar bölgesi güzergâhlarını kapsayan otobüs hattını faaliyete geçirdik. Yeni kurulan hattımızdaki otobüsümüzün numarası 1-57 kodlu olacak ve 10 dakikada bir öğrencilerimize hizmet vermek için hareket edecek.

HAT GÖRSELİNİN BÜYÜĞÜ İÇİN TIKLAYIN

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla Büyükşehir Belediyesi

Kötekli Mahallesi

Muğla haberleri