Muğla Haberleri
HABER

Dikkat... Meteorolojk uyarı...

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Dikkat... Meteorolojk uyarı...

Dikkat... Meteorolojk uyarı...

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Dikkat... Meteorolojk uyarı...

Muğla geneli Milas, Bodrum ve kıyı bandında çok şiddetli yağış, fırtına ve denizde hortum uyarısı... Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi yayınladığı uyarıyla vatandaşları dikkatli olmaya davet etti.

Uyarı şöyle;

METEOROLOJİK UYARI
(MUĞLA İLİNDE KUVVETLİ VE ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR!)

Başlama Zamanı :29.01.2019 18:00 TSİ
Bitiş Zamanı :30.01.2019 23.59 TSİ


Yapılan son tahmin ve değerlendirmelere göre bölgemiz genelinde başlayan yağışların;


30/01/2019 Çarşamba günü etkisini artırarak sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde Muğla il genelinde yerel olarak kuvvetli (40-80 kg/m2) şeklinde olması bekleniyor.


31/01/2019 Perşembe günü sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde Muğla il genelinde çok kuvvetli (51 – 100 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.
Kuvvetli yağışlarla birlikte rüzgarın da Çarşambe ve Perşembe güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) ve yağış anında kısa süreli fırtına(60-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.


Çarşamba ve Perşembe günleri meydana gelecek sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar ile birlikte Muğla ilimizin kıyı bandında deniz üzerinde hortum oluşma riski ile yerel dolu yağışı ihtimali de bulunmaktadır.
Vatandaşlarımız ve ilgililerin meydana gelmesi muhtemel kuvvetli meteorolojik olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları can ve mal emniyeti açısından önem arz etmektedir.


Bu sistemin Cuma günü bölgemizi terk etmesi bekleniyor. Hafta sonu ile önümüzdeki hafta başı yurdun büyük bölümünde yağış beklenmiyor.

Önümüzdeki bir hafta boyunca hava sıcaklıklarının, Orta Akdeniz’den gelen ılık hava akımlarının etkisi ile mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.


METEOROLOJİ 4. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
BÖLGE TAHMİN ve UYARI MERKEZİ

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla Hava Durumu

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi

Muğla haberleri