Muğla Haberleri
HABER

Saatlerdir yağıyor. Fırtına ve çok şiddetli yağmur

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Saatlerdir yağıyor. Fırtına ve çok şiddetli yağmur

Saatlerdir yağıyor. Fırtına ve çok şiddetli yağmur

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Saatlerdir yağıyor. Fırtına ve çok şiddetli yağmur

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi bugün bir uyarı yayınlayarak Muğla ve çevrelerinde çok şiddetli fırtına ve yağış uyarısı yapmıştı.

Akşam saatlerinde başlayan fırtına ve gök gürültülü sağanak yağmur saatlerdir durmaksızın devam ediyor. Özellikle Güney Ege'ye bakan yörelerde çok şiddetli gök gürültüsü, yıldırımlar ardı ardına patlarken çoğu yerde sel oluştu.

Bodrum - Turgutreis yolunda yumuşayan toprak kayması nedeniyle trafik durdu. Ve belediye ekiplerinin çalışmasıyla yol yeniden trafiğe açıldı. Olayda bir kamyonet hasar gördü. Sürücüsü yara almadan kurtuldu.

Bodrum, Turgutreis ve çevrelerinde dev dalgalar oluşurken Gümüşlük'te şu saatlerde (25.01.2019 - 23:00) çok kuvvetli fırtına, gök gürültüsü, yıldırım ve çok kuvvetli sağanak yağmur var.

TIKLA İZLE BODRUM CANLI YAYIN

Bakanlık uyarmıştı

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi bir son dakika uyarısı yayınladı. İzmir, Muğla ve Aydın'da 25.01.2019 Cuma günü akşam saatlerinde başlayıp Cumartesi gecesi sona ermesi beklenen çok şiddetli fırtına ve yağış uyarısı yaptı.

Ve vatandaşların meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi'nin uyarısı aşağıda;

İzmir, Muğla ve Aydın çevrelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak yarın (Cumartesi) gece saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (40-80 kg/metrekare) olması ve yağışla birlikte rüzgarın güneydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı; 25.01.2019 18:00-26.01.2019 23:59

Hadisenin Şiddeti; Çok Kuvvetli Yağış

Oluşması Muhtemel Riskler; Ani Sel - Su Baskını - Yıldırım - Çatı Uçması - Ağaç veya Direklerin Devrilmesi - Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi - Ulaşımda Aksamalar

Uyarı Yapan Merkez; Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi

https://www.mgm.gov.tr/mobile/tahmin-uyari-goster.aspx?sN=19010056y

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi

Sel, fırtına uyarısı

Muğla haberleri