Muğla Haberleri
HABER

Evde bakım hizmetinde tıbbi müdahale 100 bini aştı

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Evde bakım hizmetinde tıbbi müdahale 100 bini aştı

Evde bakım hizmetinde tıbbi müdahale 100 bini aştı

Evde bakım hizmetinde tıbbi müdahale 100 bini aştı

Evde Bakım Hizmetiyle sağlık alanında birçok hizmet veren Muğla Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların evlerine misafir oluyor.

Evde Bakım Hizmetiyle sağlık alanında birçok hizmet veren Muğla Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların evlerine misafir oluyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinde pansuman, yatak yarası bakımı, serum takılması, enjeksiyon, sonda takılması, şeker-tansiyon ölçümü gibi hizmetleri veriliyor. Ekipler, talep doğrultusunda saç-sakal tıraşı, vücut bakımı ve banyo gibi hizmetleri veriyor.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün

Evde bakım hizmetinde tıbbi müdahale 100 bini aştı - Görsel: Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Tıbbi müdahale 100 bini aştı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında başlattığı evde bakım hizmeti kapsamında bu güne kadar 12 bin 697 haneyi ziyaret etti. Bu evlerde 106 bin 727 tıbbi müdahalede bulunan ekipler, 27 bin 299 genel bakım hizmeti verdi. Ayrıca ihtiyaç durumlarında hasta nakilleri yapan belediye, hasta vatandaşları evinden alarak ilgili sağlık kurumuna götürüyor. Sağlık kurumlarındaki işlemlerinin de takibini yapan belediye ekipleri, hastayı ücretsiz olarak evine geri götürüyor. Bu hizmetten ise vatandaşlar bu güne kadar 15 bin 880 kez yararlandı.

Yeni proje: Hoş geldin bebek

Muğla genelinde başlatılan 'Hoşgeldin Bebek Yaşama Sırası Sende' projesi ile Muğla'da ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere ulaşılıyor. Proje ile anne karnında ve doğumdan itibaren 24 aylık süreçte bebeklerin bazı ihtiyaçlarının karşılanması, sağlıklı beslenmeleri ile sağlıklı büyüme ve gelişimlerinin sağlanması amaçlanıyor.

Muğla haber, Muğla haberleri