Muğla Haberleri
HABER

Muğla'da Halk Oylaması başladı

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Bunun adı katılımcı demokrasi; katılın tercihinizi oylayın

Muğla'da Halk Oylaması başladı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Muğla'da Halk Oylaması başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl içerisinde tamamlamayı hedeflediği sosyal yaşam merkezinin ismi için halk oylaması başladı. İçinde çok önemli kültür, sanat, aktiviteler, spor,eğitim ünitelerini barındıracak olan merkezin adı için başlatılan oylama 30 Haziran’da son bulacak. Haberin sonundaki bağlantıya tıklayarak oylamaya katılabilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Mart ayında temelini attığı ve bölgeye kazandıracağı önemli yatırımların başında gelen sosyal yaşam merkezi için çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.

Vatandaşların bir çok aktiviteyi gerçekleştirme imkânı bulacağı, İçerisinde çok amaçlı olarak kullanılabilen düğün salonları, kreş, atölyeler, spor salonları, dijital kütüphane, kafeterya, seminer ile sergi salonlarını barındıracak olan yaşam merkezinin yıl sonunda hizmete açılması hedefleniyor.

Muğla'da Halk Oylaması başladı 2

Muğla'da Halk Oylaması başladı

Sosyal yaşam merkezinde çalışmalar devam ederken bir diğer taraftan da isim arayışı sürüyor. Mart ayından itibaren vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’ne sosyal medya, mail ve diğer yollarla çeşitli isim önerilerinde bulundu. Bu isimler arasında en çok yollanan 6 isim arasında oylama yapılacak.

İlk altı sırada yer alan isimler ise şöyle;

Muğla'da Halk Oylaması başladı 4

Muğla'da Halk Oylaması başladı

-Atakent Çağdaş Yaşam Merkezi

-Atatürk Çağdaş Yaşam Merkezi

-İsmet İnönü Çağdaş Yaşam Merkezi

-KARYA Çağdaş Yaşam Merkezi

-Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi

-Ünal Türkeş Çağdaş Yaşam Merkezi

Belirlenen altı isimden hangisinin tesise verileceği ise anket ile belirlenecek. Vatandaşlar Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Facebook sayfası üzerinden yapılacak olan ankete oy vererek tesisin ismini belirleyecek. Anket 30 Haziran’da sona erecek.

Oylamaya katılmak için TIKLAYIN;

https://www.facebook.com/muglabelediye?fref=ts

Kaynak ve görseller:

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Muğla halk oylaması

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün

Muğla sosyal yaşam merkezi

Muğla haberleri