Muğla Haberleri
HABER

Organ mafyası çocuk kaçırıyor iddialarına açıklama

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Organ mafyası çocuk kaçırıyor iddialarına açıklama

Organ mafyası çocuk kaçırıyor iddialarına açıklama

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Organ mafyası çocuk kaçırıyor iddialarına açıklama

Sosyal medya hesapları üzerinden Muğla'da organ mafyasının çocuk kaçırdığı iddialı paylaşımlar üzerine Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya yazılı bir açıklama yaptı. Çetinkaya, kentte bu tür bir olayın yaşanmadığını belirterek, şüpheli bir durumda emniyete bilgi verilmesini istedi.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta resimlerle desteklenen 'organ mafyası çocuk kaçırıyor' iddialı paylaşımlar üzerine Muğla emniyeti harekete geçti. Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. İddialaın yalanlandığı açıklama şöyle:

"Son zamanlarda sosyal medya üzerinde ilimizin de adının geçtiği 'Gören polise ihbar etsin organ mafyası' başlıklı paylaşımların yapıldığı gözlemlendi. İlimizde organ mafyası ve organ ticareti için çocuk/adam kaçırma vakası bulunmuyor. Paylaşımlara ilişkin yapılan araştırmada, ilk olarak 2016 yılında paylaşıldığı ve zaman içerisinde iyi niyetli sosyal medya kullanıcıları tarafından farkındalık oluşturmak için paylaşıma devam edilerek yaygınlaştığı anlaşıldı. Vatandaşlarımızın bu tip haberlere itibar etmemeleri ayrıca bilgi ve duyum sahibi oldukları olayları emniyet birimlerine aktarmalarını rica ediyorum."

Organ mafyası iddiası

Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya

Muğla haberleri