Muğla Haberleri
HABER

Bisikletin efsaneleri Marmaris'de buluşuyor

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Bisikletin efsaneleri Marmaris'de buluşuyor

Bisikletin efsaneleri Marmaris'de buluşuyor

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Bisikletin efsaneleri Marmaris'de buluşuyor

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 9.su düzenlenecek olan Milli Bisikletçiler Toplantısı 120'den fazla katılımcı ile 25-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Marmaris Blue Bay Platinum Otel’de gerçekleştirilecek.

Türk Bisiklet tarihinde önemli rol oynayan Milli sporcuların katılacağı toplantıda, belirlenen 3 ayrı rota da her gün bisiklet turu da gerçekleştirilecek.

Bisikletin ustalarını bir araya getirecek toplantıya, Amerika, Avusturya, Almaya, İngiltere gibi ülkelere yerleşmiş Milli Bisikletçilerimiz de katılacak.

Kendisi de eski Milli Bisikletçi olan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı’nın da katılacağı Toplantının Açılış Korteji, 25 Nisan Çarşamba günü Atatürk Anıtı’ndan Grand Yazıcı Turban Otel arasında gerçekleştirilecek. Daha sonra Açılış Seremonisi yine aynı otel de gerçekleştirilecek.

Türkiye Bisiklet Federasyonu

Türkiye Bisiklet Federasyonu

4 gün boyunca devam edecek toplantı süresince Marmaris Belediyesi’nin misafiri olacak olan Bisikletin ustaları Marmaris Deniz Ticaret Odası tarafından düzenlenecek tekne turuna ve TURSAB tarafından düzenlenecek jeep safarisine katılarak Marmaris’i gezip görme şansına sahip olacaklar.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı şunları söyledi;

"Bu sene Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Serkan Öçlamaz ve Muğla İl Temsilcimiz İlker Cömert’in talepleri ilgi ve istekleri ile bu önemli etkinliği Marmaris’e almaya karar verdik. Marmaris Belediyemiz de etkinliğe ilgi gösterip destek verdi."

Marmaris’in bisiklet yolları ile sadece ülke genelinde değil dünya genelinde adından söz ettirdiğini belirten Küçükbakırcı, "bu bağlamda bu etkinlik bisiklet kenti Marmaris’e çok yakışacak, emeği geçen destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Görseller: Türkiye Bisiklet Federasyonu

Türkiye Bisiklet Federasyon

Marmaris Belediyesi

Muğla haberleri