Muğla Haberleri
HABER

Dalaman'da uluslararası rafting şampiyonası

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Dalaman'da uluslararası rafting şampiyonası

Dalaman'da uluslararası rafting şampiyonası

Dalaman'da uluslararası rafting şampiyonası

Uluslararası R4 Rafting Türkiye Şampiyonası 1. Ayak Yarışları Dalaman'da başladı. Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu (GOSBF) tarafından, Dalaman Çayı'nda düzenlenen şampiyonaya 51 takım ve 250 sporcu katılıyor.

Türkiye, Bulgaristan, Bosna Hersek, İtalya, İran, Kazakistan, Moğolistan, Rusya, Sırbistan ve Ukrayna'dan sporcuların mücadele edeceği şampiyona 9 Nisan'da sona erecek

Muğla Valisi Esengül Civelek, şampiyonanın açılış töreninde yaptığı konuşmda şunları söyledi;

"Tarihi ve kültürel değerleri, eşsiz doğal güzellikleri ile turizmde marka kent Muğla'nın turizminin 4 mevsime yayılması ve çeşitlendirilmesi için tüm taraflar işbirliği içinde çalışıyoruz. Muğla'mızda spor turizminin gelişmesine büyük önem veriyoruz. Yılın 12 ayı rafting yapılabilen Dalaman Çayı hem amatör hem de profesyonel sporculara hitap ediyor."

Dünya Rafting Federasyonu (WRF) Başkanı Danilo Barmaz ise genç sporcuları şampiyonada görmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek, "Rafting iyi bir öğretmendir. Size takım olmayı, doğru yöne kürek çekmeyi ve kendinize saygı duymayı öğretir." dedi.

GOSBF Rafting Asbaşkanı ve WRF 2'nci Başkanı Fikret Yardımcı da, gelecek sene Rafting Dünya Şampiyonası'nı Dalaman'da yapmayı istediklerini belirtti.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz da şöyle konuştu;

"Rafting sporu açısından önemli bir parkura sahibiz. Geçen senede Türkiye Şampiyonası 3. Ayağını gerçekleştirmiştik. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Şampiyonanın açılış törenine katılan CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ da, Dalaman'ın rafting sporu açısından büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Muğla haber, Muğla haberleri