Muğla Haberleri
HABER

Fethiye'de dalış teknesi battı 78 kişi kurtarıldı

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Fethiye'de dalış teknesi battı 78 kişi kurtarıldı

Fethiye'de dalış teknesi battı 78 kişi kurtarıldı

Fethiye'de dalış teknesi battı. Teknede bulunan ve yüzerek yakındaki kara parçalarına çıkan 78 kişi botlarla kurtarıldı.

Sahil Güvenlik komutanlığı Fethiye’deki teknenin kurtarma çalışmalarıyla ilgili paylaştığı notta olayın Fethiye Körfezi Dökükbaşı Burnu Af Kulesi’nde meydana geldiğini duyurdu.

1 Sahil Güvenlik Uçağı, 1 Sahil Güvenlik Helikopteri ve 5 Sahil Güvenlik botuyla arama kurtarma faaliyeti başlatıldığı belirtilen notta çalışmalar bölgede seyir halinde bulunan Deniz Kuvvetleri Gemisi TCG POYRAZ ve 1 Deniz Kuvvetleri Helikopteri ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü unsuru KIYEM-5’in de katıldığı kaydedildi.

78 kazazedenin Fethiye Limanı’na çıkarıldığı öğrenildi.

Ne olmuştu?

Fethiye Körfezi Dökükbaşı Burnu Af Kulesi açıklarında bir dalış teknesinin battığı ihbarı üzerine bölgeye Sahil Güvenlik Komutanlığı sevk edildi. İhbar üzerine bölgeye Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı hücumbotları gönderildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı da deniz ve hava araçları ile bölgede arama, kurtarma çalışması başlattı.

İddialara göre özel bir üniversitenin her yıl geleneksel hale getirdiği dalış etkinliği için Fethiye'ye gelen ve yaklaşık 75 kişi oldukları belirtilen gruptakiler dalış için denize açıldı.

Ancak ilk tahminlere göre hava muhalefeti nedeniyle dalış teknesiFethiye Körfezi Dökükbaşı Burnu Af Kulesi açıklarında battı. Teknede bulunanlar yüzerek yakındaki kara parçalarına çıktı. İhbar üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı sevk edildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı hücumbotları gönderildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı ayrıca deniz ve hava araçları ile bölgede arama, kurtarma çalışması başlattı.

Yetkililer olayda can kaybı olmadığını kazazedelerin kendi olanakları ile yüzerek karaya çıktıklarını ancak hava şartları nedeniyle kurtarma işleminin zaman aldığını açıkladılar.

Görsel: Temsili fotoğraf

Muğla haber, Muğla haberleri