Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'nın acınacak hali!..

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'nın acınacak hali!..

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'nın acınacak hali!..

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 01.06.2019 / Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'nın acınacak hali!..

Bodrum Belediye Başkanlığı'nın aldığı kararla belediye plajlarındaki (Halk plajı) şezlongların kaldırılmasının yankıları sürerken bu kez kabinsiz ve tuvaletsiz plajlar vatandaşı bezdirdi.

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'nın acınacak hali!.. 1

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'nın acınacak hali!..

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı bayram tatiliyle birlikte doldu taştı ama ne görevli, ne cankurtaran var. Tuvaletler kilitli, soyunma kabinleri kapalı, kumsal ve çevresi pislik içinde.

Vatandaş şaşkın ve kızgın. Sezon geldi dayandı. Üstelik Ramazan bayramı tatili geldi çattı, havalar da ısındı ama Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı pislik içinde ve vatandaşlara daha önce verilen hizmetlerin hiç birisi verilmiyor.

Tuvaletler kilitli

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'nda şezlong olmadığı için havlularıyla kumlara uzanan vatandaşlar tuvalet ihtiyaçlarını gideremiyorlar. Plajın arkasında geçen sezona kadar belediye denetiminde olan umumi tuvaletlerin kapıları kilitli.

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'nın acınacak hali!.. 2

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'nın acınacak hali!..

Kabinler kapalı

Şortlarıyla plaja gelip mayo değiştirmek isteyenler de ne yazık ki denize giremediler çünkü mayolarını giyemediler. Nedeniyse kilitli olan soyunma kabinleri. Denize girenler de ıslak mayolarıyla ortada kala kaldı. Sebep yine aynı her yıl açık olan soyunma kabinlerinin kilitli oluşu.

Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın seçilmesinden sonra Bodrum Ticaret Odası'nda düzenlenen vatandaşlarla sivil toplum kuruluşlarının dinlendiği halk plajları toplantısında vatandaşın önerdiği hiç bir konuysa hayata geçirilmedi.

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'na bir büfe konularak belediye çay bahçesi personelinin burada hizmet vermesi gibi öneriler de Haziran ayına girilmesine rağmen gerçekleşmedi.

Cankurtaran yok

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'nın acınacak hali!.. 3

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'nın acınacak hali!..

Vatandaşlar bir an önce Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı'na cankurtaran ve görevli tayin edilmesini, tuvalletlerin ve soyunma kabinlerinin açılmasını isteyerek şunları söylediler;

"Bizler neden cezalandırılıyoruz? Neden kazanılmış tüm haklarımız elimizden alınıyor? Neden tuvaletler ve kabinler hala açılmadı. Plajda önceden olan çöp torbaları bile yok. Bir tane çöp kovası dahi yok. Plajın tabelaları bile brandayla kapatılmış. Cankurtaran yok. Allah korusun bir acil durum olsa hesabını kim verecek bunun? Bir de Bodrum Belediyesi bayrama hazır diyorlar. Vatandaşı neden bu kadar küçük düşürüyorlar?.. Misafirlerimize de rezil oluyoruz..."

TAGS:

Gümüşlük Çayıraltı Belediye Plajı

Bodrum Belediyesi

Gümüşlük