Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Çanakkale Zaferi Bodrum'da kutlandı

Bodrum | Haber | News

HABER

18 Mart Şehitleri Bodrum'da anıldı

18 Mart Şehitleri Bodrum'da anıldı

18 Mart Şehitleri Bodrum'da anıldı

Şehitlerini Anma Günü kapsamında Bodrum’da anma törenleri ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Ekinlikler sabah saatlerinde Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle başladı. Törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Başsavcı Vekili Tolga Yamalı, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Bodrum İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, siyasi parti temsilcileri, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi üyeleri, sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve saygı atışının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden tören sonunda meydanda yer alan kurum ve kuruluşlar tarafından Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakıldı. Bodrum Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Külcü'nün günün anlam ve önemine ait yaptığı konuşmanın ardından tören Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi'nde devam etti.

Vatandaşların, öğrencilerin ve velilerinin yoğun ilgi gösterdiği Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi'ndeki etkinlikler Ortakent Kerem Aydınlar Ortaokulu ve Pınarlıbelen Nilgün -Dr. Kerim Cangır Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu oratoryo, şiir ve müzik dinletileri ile devam etti.

Etkinliklerin sonunda Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çanakkale konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Haber ve görsel: Bodrum Belediyesi

Bodrum haber

Bodrum Haberleri