Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi başkan yardımcısı Altındağ uğurlandı

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum Belediyesi başkan yardımcısı Altındağ uğurlandı

Bodrum Belediyesi başkan yardımcısı Altındağ uğurlandı

Bodrum Belediyesi başkan yardımcısı uğurlandı

Geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Bodrum Belediye Başkan Yardımcılarından İsmail Altındağ için Bodrum Belediyesi Merkez Binası önünde tören düzenlendi.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcılarından İsmail Altındağ 1

Bodrum Belediye Başkan Yardımcılarından İsmail Altındağ uğurlandı

Törene; Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ailesi, Bodrum Belediyesi personeli ve sevenleri katıldı.

Törende yaptığı konuşmaya 45 yıllık arkadaşını kaybettiğini ifade ederek başlayan ve duygu yüklü anlar yaşayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, sözlerini şöyle sürdürdü:

Değerli arkadaşlar. Kolay değil tabi bir şeyler söylemek ama 55 yıl değil, 105 gibi bir çalışma süreci ile görev yaptı bu arkadaşım. 55 yılın ilkokul dönemini çık, geri kalan 45 yıl beraberdik. Bunun 20 yılı hizmet, 15 yılı belediye başkanlığı ve son dört buçuk yılını da Bodrum Yarımadası'na başkan yardımcısı olarak ömrünü hizmete adamış bir dostumu, kardeşimi kaybettim. Ölüme ve doğuma inanan bir insan olarak ilk defa bu kadar koydu bana bu iş ama yapacak bir şey yok. Allah nurlar içinde yatırsın, yolu ışıklarla aydınlansın. Çünkü gerçekten nesli tükenmiş güzel bir insandı İsmail Altındağ. Hiç mi bir insanın içinde kötülük olmaz? Hiç mi insan kötü düşünmez? Ona kötü laf söyleyenlere bile ‘O da bizim kardeşimiz’ deyip geçerdi. Nasıl güzellikti bu, nasıl gülen bir yüzdü bu? O gülen yüz, aramızdan ayrıldı arkadaşlar. Onun yokluğunu doldurmak çok zor. Önce ailesine, sonra mesai arkadaşlarına, bütün Bodrumumuza Allah sabırlar versin. Kendinden daha çok personelini düşünen bir yöneticiydi. Personelinin maaşı iki gün geç yattı diye geceleri uyuyamaz, gece gündüz bunu düşünürdü. Aramızdan erken ayrıldı ama yapabileceğimiz bir şey yok, Allah’ımızın takdiridir. Sözünün üstüne söz söyleme yetkimiz de yoktur. Nurlar içinde yatsın. Bodrum onu asla unutmayacak; hizmetleriyle insanlığıyla gülen yüzüyle nurlu yüzüyle hiçbir zaman unutmayacak. Allah hepimize sabırlar versin

Bodrum Belediye Başkan Yardımcılarından İsmail Altındağ 2

Altındağ, son yolculuğuna uğurlandı

Başsağlığı dilekleriyle sözlerine başlayan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise konuşmasında; “Allah rahmet eylesin. İsmail Bey güzel bir insandı, efendiydi, saygılıydı. Herkesin sevdiği bir insandı. Tabi ölüme çare yok, hepimiz öleceğiz. Allah herkese onun gibi böyle güzel yaşamayı ve ölmeyi nasip etsin. Ailesine baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Ruhu şad olsun” dedi

Bodrum Belediye Başkan Yardımcılarından İsmail Altındağ 5

Bodrum Belediye Başkan Yardımcılarından İsmail Altındağ

İsmail Altındağ'ın naaşı Bodrum Belediyesi Merkez Binası'nda yapılan törenden sonra Yalı Mahallesi'ndeki evine getirildi. Burada helallık alındıktan sonra da Aşağı Çiftlik Camii'nde hazırlanan katafalka konuldu.

Aşağı Çiftlik Camii'ndeki cenaze törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları, çok sayıda ilçe belediye başkanı, siyasi parti temsilcileri, Bodrum Belediyesi personeli, yakınları ve dostları katıldı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon gün boyu gözyaşlarına hakim olamadı... Ve mesai arkadaşına veda ederken objektiflere böyle yansıdı.

İsmail Altındağ vefat etti

Altındağ, son yolculuğuna uğurlandı

İsmail Altındağ'ın naaşı, Aşağı Çiftlik Camii'nde ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Aşağı Çiftlik Mezarlığı'na defnedildi.

Cenaze törenine katılanlar daha sonra İsmail Altındağ'ın evini ziyaret ederek ailesine baş sağlığı ve sabır dilediler.

İsmail Altındağ cenaze

Altındağ, son yolculuğuna uğurlandı

Altındağ Kazada yaşamını yitirdi

Bodrum belediye meclis üyesi ve başkan yardımcısı İsmail Altındağ 50 metrelik uçurumdan otomobiliyle denize uçtu. Gece yarısı Altındağ'ın cansız bedenine ulaşıldı.

Olay Bodrum'da meydana geldi. Arkadaşlarıyla bir restoranda Galatasaray - Atiker Konyaspor maçını izleyen İsmail Altındağ kendi kullandığı aracıyla Çiftlik Mahallesi’nde bulunan evine gitmek yola çıktı.

Evine yakın bir mesafede direksiyon hakimiyetini kaybettiği sanılan Altındağ, yaklaşık 50 metrelik uçurumdan otomobiliyle denize uçtu. Kazayı görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine 112 Acil Servis, Sahil Güvenlik, Jandarma ekipleri ve dalgıçlar sevk edildi.

Gece yarısı kıyıdan yakaşık 15 metre uzaklıkta bulunan otomobilin içinden cansız bedeni çıkarılan İsmail Altındağ'ın cenazesi Bodrum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcılarından İsmail Altındağ 3

Sevenlerinin omuzlarında yolcu edildi.

İsmail Altındağ kimdir?

1963 yılında Bodrum'da doğan, evli ve iki çocuk babası İsmail Altındağ; Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümünden mezun oldu. 17 yıl Bodrum Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde görev yaptı. Yazı İşleri ve Personel Müdürlüğü’nden 1999 yılında istifa ederek Bodrum’un Yalı Beldesi’nden seçime girdi. İlk belediye başkanı olarak Yalı Belediyesi’ni kurdu ve üç dönem Yalı Belde Belediye Başkanlığı görevini sürdürdü. 2014 yılında çıkartılan Büyükşehir Yasası sonrası Yalı Belediyesi'nin kapanmasıyla Bodrum Belediye Meclisi Üyesi olan Altındağ, aynı zamanda Bodrum Belediye Başkan Yardımcılığı görevi de yapıyordu.

Altındağ, son yolculuğuna uğurlandı

Altındağ, son yolculuğuna uğurlandı

Görseller: Bodrum Belediyesi

Bodrum haber

Bodrum Haberleri