Bodrum haberleri
HABER

Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı galip

Bodrum | Haber | News

BODRUM HABER

Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı galip

Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı galip

Kırçiçeği Bodrum Basketbol Kulübü, kendi sahasında güçlü rakibi Edremit Belediyesi Gürespor’u ağırladı. Karşılaşma sonucu Kırçiçeği Bodrum Basketbol Kulübü: 76-Edremit Belediyesi Gürespor: 56.

Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı, TKBL ikinci devre ilk maçında güçlü rakibi Edremit Beledye Gürespor ile karşılaştı.

Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadeleyi yaklaşık 300’ü aşkın kişi izledi.

Hava atışıyla başlayan maçta topu ilk kazanan taraf Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı oldu. Hızlı gelişen atakla ilk sayıyı takımına kazandıran Kırçiçekleri’nin Amerikalı oyuncusu Sasha Goodlet oldu. Her iki takımında karşılıklı ataklarıyla devam eden maç, seyirciye hem heyecanı hem de coşkuyu bir arada yaşattı.

Her iki takımın da canla başla mücadele verdiği maçta, maç boyunca hakim olan taraf Kırçiçeği Basketbol Takımı oldu. İlk yarıyı 39-29 tamamlayan Kırçiçeği Bodrum Basketbol takımı, ikinci yarıya da önde olmanın rahatlığıyla çıktı. Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı’nın 76-56 kazandığı maçta Kırçiçekleri, oyun boyu çok iyi performans sergilediler. Tüm takımın oyuna iyi konsantre olduğu maçta Amerikalı oyuncu Sasha ve ilk yarı bitimine yakın yaptığı yeni transfer oyuncusu Saynur takımlarına 18’er sayı, Gülşah da 14 sayı kazandırarak maçın yıldız oyuncuları oldular.

Bir sonraki maçlarını yine güçlü rakiplerinden ligin üçüncü sırasındaki Bursa Bşb. ile deplasmanda gerçekleştirecek olan Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligindeki Liderliğini devam ettiriyor.

Karşılaşma sonunda basın açıklamsı yapan Kırçiçekleri Bodrum Basket Antrenörü Murat Alkaş , hedeflerinin doğrultusunda çalışıp karşılaşmayı kazandıklarını ifade ederek rakip Gürspor u tebrik etti.

Karşılaşmanın periyot sonuçları şöyle 1.peryıot 21- 15, 2. Peryot 39- 29, 3. Peryot 57-41, karşılaşma sonucu 76-56

21.01.2018