Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da Kar Sanat'tan müzikal...

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum'da Kar Sanat'tan müzikal...

Bodrum'da Kar Sanat'tan müzikal...

Bodrum'da Kar Sanat'tan müzikal...

Bodrum'da Karya Kültür ve Sanat Derneği (Kar Sanat) Müzikal Korosu müzikal sahneledi. Film müziklerine de yer verilen müzikal büyük ilgi gördü.

Bodrum'un ilk çok sesli korosu olan Kar Sanat Müzikal Korosu'nun Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi'nde verdiği konsere ilgi büyük oldu. Konseri yaklaşık 370 kişi izledi.

Sanat yönetmenliğini Gülderen Erdoğmuş'un yaptığı konserde, izleyicilere film müziklerinden müzikallere geniş bir program sunuldu. 'Öp beni Kate', 'Cabaret', 'Don Kişot', 'Kısmet', 'Damdaki Kemancı', 'Porgy ve Bess', 'Yedi Kocalı Hürmüz' ve 'Hair' müzikallerinden sahnelerin yer aldığı konserde ayrıca, 'Casablanca', 'Çingeneler Zamanı', 'Black Orfe', 'Katibim' ve 'Salkım Hanımın Taneleri' filmlerinin müziklerine de yer verildi.

Koronun sanat yönetmenliğini yapan Gülderen Erdoğmuş şunları söyledi;

"Kasım ayıda Kar Sanat Müzikal Korosu'nu kurduk ve beraber çalıştık. 25 kişilik bir koromuz var. Solistler profesyonel, koromuz öğrenci ve amatörlerden oluşan bir koro. Fakat çok güzel bir çalışma da yaptık. Bu proje için çok sesli çalışmalarımız var. Bu tabii ki kolay bir şey değil, ama üstesinden birlikte çalışarak geldik."

Bodrum haber

Bodrum Haberleri