Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da şoför esnafının mağdur edildiği iddiası

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum'da şoför esnafının mağdur edildiği iddiası

Bodrum'da şoför esnafının mağdur edildiği iddiası

Bodrum'da şoför esnafının mağdur edildiği iddiası

Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından 6 kooperatifin birleşmesiyle kurulduğu belirtilen şirketin, kendilerine bir süredir ücret ödemediğini ve mağdur edildiklerini iddia eden bir grup şoför esnafı, yaşananlara basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

Oda önünde toplanan grup adına açıklama yapan şoförlerden Ufuk Kurt, şoför esnafının daha iyi bir ortamda çalışması için kurulduğu ifade edilen şirketin, kendilerini bir süredir mağdur ettiğini ve alacaklarını tahsil edemediklerini öne sürdü.

Şirketin oda başkanı Hasan Kablı önderliğinde kurulduğunu iddia eden Kurt, ilk dönemlerde ücretlerini aldıklarını, ancak daha sonrasında sıkıntılar yaşanmaya başladığını savundu.

Kurt, şunları söyledi:

"Bu şirket iki özel okulun ihalesini almış, bizlere buralarda çalışmamız için teklifler yapmış ve sözleşmeler imzalanarak 2015 - 2016 öğretim sezonu başlamıştır. İlk dönem bitmiş ve herhangi bir sıkıntı olmamıştır. İkinci dönemin son üç ayı ödemelerde aksamalar olmuş ve bu 3 aylık ödemeler yapılmadan okul kapanmıştır. Bizler de ilk sene olmasından dolayı sıkıntılar olabileceğini ancak ödemelerin er geç yapılacak söylemlerinden ötürü beklemeye geçmiştik. Yaz sezonu sonuna kadar bir çok arkadaşımıza herhangi bir ödeme söz konusu olmamıştır."

Bu konuda mağdur olan şoför esnafının dava açtığını belirten Kurt, "Bazı arkadaşlarımız alacaklarının tahsili için avukatlar tutmuş ve davalar açılmıştır" diye konuştu.

Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Kablı ise, konunun mahkemeye intikal ettiğini ve çıkacak karara göre hareket edeceklerini ifade etti.

Bodrum haber

Bodrum Haberleri