Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da kadınlar farklılıklarıyla birlik oluşturacak

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum'da kadınlar farklılıklarıyla birlik oluşturacak

Toplumsal Cinsiyet Ayrımcılığı, Nefret Saldırıları ve Şiddet

Bodrum'da kadınlar farklılıklarıyla birlik oluşturacak

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği kadına yönelik ayrımcılık, cinsiyetçilik, nefret saldırıları ve şiddete karşı alınabilecek önlemleri konuşmak için bir araya geldi.

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği tarafından Herodot Kültür Merkezi'nde 'Toplumsal Cinsiyet Ayrımcılığı, Nefret Saldırıları ve Şiddet' konulu atölye çalışması düzenlendi.

Sadece kadınların katıldığı atölye çalışmasında katılımcılar, yaşadıklarını paylaşarak birbirlerine güç verdi. Atölye çalışmasına konuk olarak Kaos Gey Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği (KAOS GL) üyesi Seçin Tuncel, Pembe Hayat LGBT Dayanışma Derneği üyesi Buse Kılıçkaya ve tek kişilik gösteriler yapan Zeynep Esmeray Özatik de katıldı. Konuşmacılar yaşamlarında karşılaştıkları sorunları, atölyeye katılan kadınlarla paylaştı.

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Figan Erozan, homofobi ve transfobi üzerine atölyeler düzenlediklerine dikkat çekerek, "Kadın olmanın farklı halleri var. LGBT hareketi içinde kendini lezbiyen diye tanımlayan, trans olan kadınlar, biseksüel kadınlar var ve bunlara karşı da farklı bir ayrımcılık uygulanıyor" dedi.

Bodrum haber, Bodrum Haberleri