Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Minik kalpler, minik kalpleri dinledi

Bodrum | Haber | News

HABER

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

Bodrum CHP'den anlamlı ziyaret

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 04.10.2019 - Minik kalpler, minik kalpleri dinledi

Hayvanları Koruma Günü'nde Bodrum Belediyesi Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ni ziyaret eden öğrenciler ilk kez bir köpeğin kalp atışını dinlemenin heyecanını yaşadı.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü 2

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Bodrum Belediyesi Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi öğrenci ve hayvan severler tarafından ziyaret edildi. Öğrenciler ve vatandaşlar bakımevine getirdikleri mama ve çeşitli malzemeleri bakımevi yetkililerine teslim ederken, özellikle minik öğrenciler bakımevini gezerken heyecan dolu anlar yaşadı. Yaralı hayvanları gören bazı öğrenciler ise üzüntülerini gizleyemedi.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü 3

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

Bodrum Belediyesi Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ni son bir haftada 10 okuldan 1200'ün üzerinde öğrenci ziyaret ederken, Dünya Hayvan Hakları Günü'nde bakımevine gelen öğrenciler ilk kez bir köpeğin kalp atışlarını dinleme fırsatı buldu. Özellikle ana okulu öğrencileri bu anlarda çok heyecanlandı. Bakımevinde görevli veterinerler her öğrenciye tek tek yavru bir köpeğin kalp atışını dinletirken, bazı öğrenciler ise yavru kedi ve köpekleri sevdi.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü 4

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

Anlamlı ziyaret

Öğrenciler dışında siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, bazı firma çalışanları ile bireysel olarak Bodrum Belediyesi Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ni ziyaret edenlerde hem bakımevinin bazı ihtiyaçlarını karşıladılar hem de hayvanları severek onlarla vakit geçirdiler.

Öte yandan geçtiğimiz ay Bodrum Belediyesi Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'nden 35 kedi ve köpek sahiplendirilerek yeni yuvalarına gitti.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü 5

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

CHP Bodrum'dan ziyaret

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü 8

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

CHP Bodrum ilçe örgütü de İlçe Başkanı Halil Karahan başkanlığında bakımevini ziyaret ederek mama ve çeşitli ihtiyaç malzemeleri bıraktılar. CHP Bodrum ilçe başkanlığı ziyaretle ilgili şu mesajı paylaştı;

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü 6

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

"Bizleri karşılıksız sevgileriyle hayata bağlayan minik dostlarımızı, İlçe Başkanımız Sayın Halil Karahan, Kadın Kolu Başkanımız Sayın Semahat Ermiş Berber ile birlikte ziyaret ettik, onlara mama bağışında bulunduk. Barınak çalışanlarıyla görüşüp, bilgiler aldık. Tüm barınak çalışanlarımıza,ekiplerimize teşekkür ederiz.

'Bir milletin büyüklüğü ahlaki gelişimi,hayvanlara olan davranış biçimi ile değerlendirilir.' Mahatma Gandhi"

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü 6

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Dünya hayvanları Koruma Günü

Torba Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi

Bodrum Haberleri