Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'un sütünü kooperatifler pazarlayacak

Bodrum | Haber | News

HABER

Köylünün sütünü kooperatifler pazarlayacak

Açık Mikrofon buluşmaları

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 27.09.2019 - Bodrum'un sütünü kooperatifler pazarlayacak...

Bodrum Belediyesi'nin Bodrum'da yaşayan vatandaşların sorun ve şikayetlerini yerinde tespit etmek amacıyla başlattığı "Açık Mikrofon" adlı sokak ve mahalle toplantılarına Karaova'da devam edildi.

İkincisi düzenlenen Açık Mikrofon toplantılarının Karaova buluşmasına katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, "Yerel yöneticilikte siyaset olmaz. Hizmeti hangi kurum getirecekse gider görüşürüm" dedi.

Bodrum'un sütünü kooperatifler pazarlayacak 2

Bodrum'un sütünü kooperatifler pazarlayacak

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcıları Önder Batmaz ve Tayfun Yılmaz ile birim müdürlerinin katıldığı program Çamarası Mahallesinde başladı.

"Karaova'nın makus talihi değişecek"

Gittiği her mahallede büyük bir ilgiyle karşılanan Başkan Aras, Karaova bölgesinin yeteri kadar hizmet göremediğini, bu makus talihin değiştirileceğini belirterek şunları söyledi:

Bodrum'un sütünü kooperatifler pazarlayacak 3

Bodrum'un sütünü kooperatifler pazarlayacak

"Sizler Bodrum'da yaşıyorsunuz ama ezasını, cefasını da siz çekiyorsunuz. Bodrum merkezde vatandaşlarımıza her türlü hizmeti vermeye çalışıyoruz. Ama bizim köylümüz de Bodrum’daki ayrıcalıklara sahip olmak durumunda. Biz bu bölgelere turizmden gelen katma değeri dağıtmak zorundayız, köylülerimize de aktarmak zorundayız. Altyapı sorun, katı atık sorun, ulaşım sorun, Bodrum'un bazı bölgelerine bugüne kadar gerekli hizmet yapılamamış ama biz bu makus talihi değiştireceğiz. Bu 5 yıl ben ve mesai arkadaşlarım canımızı dişimize takarak bütün sorunların tek tek üstesinden geleceğiz.

Açık Mikrofon

Bodrum’da yaşayan herkesin sorununun Bodrum Belediyesi’nin sorunu olduğunu vurgulayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras şunları söyledi;

Bodrum'un sütünü kooperatifler pazarlayacak 4

Bodrum'un sütünü kooperatifler pazarlayacak

Büyükşehir’in yetki ve görev alanına giren konular, beni de ilgilendiriyor. Vatandaşın durağı yoksa, bu benim de sorunum. Suyu akmıyorsa, dereleri temizlenmiyorsa, bu beni de ilgilendiriyor. Hiç kimse Bodrum’da yaşayan vatandaşa, ‘derdini Büyükşehir’e anlat’ diyemez. Bunun da ötesinde, Bodrum’da planlama yetkileri beş ayrı kuruma dağıtılmış durumda. Her proje, her yatırım bürokrasiye takılıyor. Belki sıkıntı yaratıyor, ama bizim görevimiz bunu aşmak. Büyükşehir Belediyemizle koordinasyon içindeyiz. Bakanlıkları ilgilendiren hususlarda gereken her şeyi yaparız. Biz hizmete siyaset gözlüğüyle bakmıyoruz. Belediyecilik ayrı, siyaset ayrı. Bodrum’da yaşayan vatandaşımın bir ihtiyacı varsa, ben çare neredeyse oraya gider konuşurum. Her kurumun görevini hatırlatırım. Cumhurbaşkanı’na da giderim, Bakanlara da, genel müdürlere de. Yeter ki memleketimize hizmet gelsin.”

Kurulacak kooperatfilerle sorun çözülecek

Yoğun geçen turizm sezonunun ardından çalışmalara Karaova Bölgesinden başlandığını ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, planlı çalışma programı ile hizmetlerin bir bir yerine getirileceğini belirterek, "Dere temizlik faaliyetleriyle ilgili çalışmaları bu bölgeden başlattık. Fen İşlerimizin yaptığı çalışmalar sayesinde Karaova’mızın eksik olan yolları tamamlanacak” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan bir müjde de süt üreticilerine geldi. Bodrum Belediyesi Tarımsal İşler Müdürlüğü'nün koordinasyonluğunda kurulacak olan kooperatiflerde, sütle ilgili çalışmaların yapılacağını söyleyen Aras, yereldeki süt üreticilerinin destekleneceğini belirterek, "Karaova'da süt birliğimizin sütlerini ve süt ürünlerini kullanacağız, adına da ‘Bodrum Belediyesi Karaova Günlük Süt’ diyeceğiz” dedi.

Aras konuşmasının ardından mikrofonu vatandaşlara teslim etti. Çamarası halkının taleplerini dinleyerek gerekli talimatları veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras daha sonra köy meydanında incelemelerde bulunarak şikayetleri yerinde inceledi.

Çamarası Mahallesindeki halk buluşmasından sonra sırasıyla Yeniköy ve Mazı Mahallelerinde Açık Mikrofon toplantıları gerçekleştirildi. Vatandaşların mahalle yolları, atık su, ulaşım, tarım arazi yolları ile diğer talep ve şikayetlerini tek tek dinleyerek ilgili birim müdürlerine gerekli talimatlarını veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras mahallelerde yapılması planlanan muhtarlık binaları ve pazar yerleri için uygun olabilecek arazilerde incelemelerde bulundu.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Açık Mikrofon toplantısı

Bodrum Haberleri