Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Aras'tan, "Bodrum pahalı" açıklaması!..

Bodrum | Haber | News

HABER

Ahmet Aras eleştirileri yanıtladı

Bodrum'da Kurban Bayramı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 13.08.2019 - Aras'tan, "Bodrum pahalı" açıklaması!..

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum'un pahalı olduğunu iddia edenlere yanıt verdi. Sosyal medya ve medya da bu tür haberler yer aldığına dikkat çeken Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bodrum’a büyük haksızlık yapılıyor” dedi.

Bayramı Bodrum'da geçiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ilk gün hayvan pazarlarını dolaşmış, vatandaşlarla sohbet etmişti. Bayramın 2. günü CHP Bodrum İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği etkinliklere katılan Aras bugün de Bodrum pahalı eleştirilerine yanıt verdi.

Bodrum’un bir huzur kenti olduğunu ve insanların burada çağdaş ve güvenli bir şekilde yaşadığını belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bodrum’u karalayan olumsuz eleştirilerin pek çoğu gerçeği yansıtmıyor. Bodrum herkese, kucak açan, her gelir grubundan, her siyasi görüşten, her ırktan, her dinden insanı kucaklayan bir yer. Bu binlerce yıldır böyle oldu, böyle olmaya devam edecek” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras 2

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Her keseye uygun mekan var

Bodrum’un kesinlikle pahalı bir turizm beldesi olmadığını söyleyen Aras, “Burada her bütçeye, her beğeniye uygun bir restoran, plaj, konaklama tesisi ya da eğlence mekanı bulunur” diyerek şöyle devam etti:

Aras bayramda Bodrum'da

Bodrum’dan fiyat paylaşımlarıyla insanların aklında soru işareti yaratmaya çalışan bir kesim var. Aynı şekilde pahalılık haberleriyle gündeme gelmeye devam ediyoruz. Oysa Bodrum’da yaz kış binlerce memur, işçi, köylü yaşıyor. O söylenen fiyatlarla bu insanların yaşaması mümkün mü? Elbette her gelir grubundan insana tatil imkanı var Bodrum’da. Çok ekstrem bir mekana, tesise giderseniz, orada ekstrem bir hizmet satın alırsanız onun bir bedeli vardır. Ama bunu Bodrum’a genellemek, plajlarında 200-400 liraya denize giriliyor demek, Bodrum’a yapılan bir haksızlık. Birçok işletme, giriş ücreti almaz örneğin. Bunun da ötesinde biz Belediye plajları ihdas ettik ve bunlar tamamen ücretsizdir. Duşu, tuvaleti, kabini olan plajlarda dilediğiniz gibi gününüzü geçirebilirsiniz. Ekstrem pahalı fiyatlar sunan işletmelere de uyarılarımızı her zaman yapıyoruz zaten. Dolayısıyla hiç kimse Bodrum’a gelmekten çekinmesin. Bu pahalılık haberlerinden etkilenmesin. Gönül rahatlığıyla tatilinizi Bodrum’da yapabilirsiniz.

Bodrum’un pahalılık haberleri yanında altyapı, üstyapı sorunlarıyla da zaman zaman gündeme getirildiğini söyleyen Başkan Aras, “Biz yepyeni bir yönetimle, yeni bir belediye meclisiyle Bodrum’u kısa zamanda hak ettiği yere getireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Belli bir zaman hormonlu büyüme nedeniyle altyapı, üstyapı sorunları Bodrum’un gündeminde oldu. Ancak biz kararlıyız. Beş sene içinde sorun bırakmayacağız. Bunun için göreve geldik. Çok kısa zamanda Bodrum Türkiye’nin gıpta ettiği eski günlerine dönmüş olacak” ifadelerini kullandı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras 3

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Dört mevsim mutluluk

Bodrum’un sıradan bir tatil adresi olmadığını, dört mevsim mutluluk vaat eden benzersiz bir coğrafyaya sahip olduğunu belirten Başkan Aras, sözlerini şöyle sürdürdü:

Türkiye’de ve hatta dünyada, hem eğlenceyi, hem de huzuru aynı anda barındıran başak bir yer yoktur. Bodrum’da hem doğayı, hem de lüksü ve konforu bir arada yaşayabilirsiniz. Burası sadece tatil yeri değil, kültür ve sanat şehridir. Havasıyla yeraltı su kaynaklarıyla, bitkileriyle şifa kaynağıdır Bodrum. Hızlı bir büyüme ve betonlaşmaya rağmen, burası hala bir balıkçı, süngerci kasabasıdır. Açık hava müzesi gibidir. Misafirperverdir Bodrumlular. İşte bu nedenle insanlar hala yaşamak için burayı seçmeye devam ediyor. El değmemiş koyları, kıyıları, tertemiz denizi vardır. Yaşam sadece sezonda değil, yılın her günü devam eder burada. İklimi, suyu, mutfağı şifa kaynağıdır. Bodrum’u bir cazibe merkezi kılan da bu özellikleridir."

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum pahalı mı?

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Bodrum Haberleri