Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da kaçak yapılan iskele söküldü

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum'da kaçak yapılan iskele söküldü

Bodrum'da kaçak yapılan iskele söküldü

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Bodrum'da kaçak yapılan iskele söküldü

Bodrum'da kaçak yapılaşma ile mücadele sözü veren Belediye Başkanı Ahmet Aras ve ekibi, ilk kaynağı vurdu. Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Akyarlar Mahallesi Akçabük mevkiinde kaçak olarak inşa edildiği belirtilen iki ayrı iskelede yıkım işlemi başlattı.

Bodrum Belediyesi, Bodrum'un doğasını ve çevresini tahrip eden her türlü kaçak yapıya karşı başlattığı kararlı mücadelesini sürdürüyor. Yasal olmayan ve Bodrum'un doğasına, insanına zarar veren her türlü kaçak yapıya müdahale edeceklerini yineleyen Başkan Aras, "Lütfen paranızı, zamanınızı harcamadan önce Belediyemize danışın, sorun. Tek bir vatandaşımızın bile mağdur olmasını istemiyoruz. Biz doğru olan her projeye elimizden gelen desteği veririz. Ama yanlışa müsaade etmeyiz" dedi.

Bodrum'da kaçak yapılan iskele söküldü 2

Bodrum'da kaçak yapılan iskele söküldü

Kaçak yapı mücadelesi

Bodrum'da kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği, kamuya ait alanlarda yapılan izinsiz ve kaçak yapıların tespit ve müdahalesiyle devam ediyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın Bodrum'un doğasını ve çevresini tahrip eden ve doğal dokuya uymayan tüm kaçak yapılara karşı başlattığı kampanyaya 'kaçak iskeleler' de dahil oldu.

Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Akyarlar Mahallesi Akçabük mevkiinde kaçak olarak inşa edildiği iddia edilen iki ayrı iskelede yıkım işlemi başlattı.

Bodrum'da kaçak yapılan iskele söküldü 3

Bodrum'da kaçak yapılan iskele söküldü

775 sayılı kanunun 18'nci maddesine istinaden kaçak olduğu tespit edilen ve hukuki sürecin tamamlanmasının ardından yıkım kararı alınan yaklaşık 500 metrekare büyüklüğündeki iskelenin yıkım işlemi, sabah saat 10:30 itibariyle başladı.

Jandarma ve Belediye Zabıta ekiplerinin de hazır bulunduğu yıkım işleminde önce iskele tahtaları söküldü. Daha sonra demir konstrüksiyon, oksijen kaynağıyla kesildi.

Bodrum'a yatırım yapmak isteyen herkesi Bodrum'un değerlerine saygılı olmaya çağıran Başkan Aras, "Yatırıma kesinlikle karşı değiliz. Ama Bodrum'un standartlarına uygun projeler olması konusunda duyarlıyız. Yanlış ve yasalara aykırı yapılan her türlü yapı, kim tarafından ya da nerede yapılırsa yapılsın, gereken müdahaleyi mutlaka yapacağız"ifadelerini kullandı.

Bodrum'da kaçak yapılan iskele söküldü 4

Bodrum'da kaçak yapılan iskele söküldü

Bodrum kıyılarından, Bodrum'da yaşayan halkın özgürce yararlanma hakkı olduğuna dikkat çeken Ahmet Aras, "Her konuda olduğu gibi bununla ilgili olarak da kararı Bodrum'da yaşayanlar olarak hep birlikte vereceğiz" diye konuştu.

Halk plajları

Bodrum'da halk plajları konusunda da vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının talep ve beklentileri doğrultusunda çalışmalar başlatılacağını söyleyen Başkan Aras, "Bodrum halkı halk plajında ne görmek istiyorsa, onu yapacağız. Bunun sözünü vermiştik. Amacımız, plajlarımızı doğal güzelliklerine kavuşturmak. Halkımızın plajlardan ve denizimizden rahatça ve konforlu bir şekilde faydalanabilmesini sağlamak, önceliklerimiz arasında" dedi.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum kaçak yapılar

Bodrum halk plajları

Bodrum Haberleri