Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Şakaydı gerçek oldu

Bodrum | Haber | News

HABER

Şakaydı gerçek oldu

Şakaydı gerçek oldu

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Şakaydı gerçek oldu

Bodrum'un Turgutreis Mahallesi'nde sokaklarda yaşayan 70 yaşındaki Mustafa Atmaca'ya sevenleri bir şaka yaptı. Şaka olsun diye afişler hazırlayıp, slogan olarak da "Kafam kadar güzel bir Turgutreis için, Turgutreis Mahallesi Muhtar adayı Atmaca" diye yazdılar. Kısa sürede sosyal medyada büyük beğeni kazanan afişler şakacılara cesaret verdi ve Atmaca gerçekten de muhtar adayı yapıldı.

Hayatı roman olacak kadar renkli olan Mustafa Atmaca bu durum üzerine Sözcü Gazetesi'nden Mustafa Sarıipek'e röportaj verdi. İşte bu çok ilginç adaylığın röportajı;

Şakaydı gerçek oldu 1

Şakaydı gerçek oldu

Mustafa Atmaca ise “Eğer bu kadar destek göreceğimi bilseydim Mehmet Kocadon'un karşısında belediye başkanlığına adaylığımı koyardım. Çok ciddi söylüyorum. Hatta bu destek devam ederse gelecekte milletvekilliği için bile aday olmam mümkün” dedi.

Hayat hikayesi

Aslen İstanbul Ortaköylü, varlıklı bir ailenin çocuğu olan ve lüks içinde yaşarken aniden verdiği bir kararla her şeyi geride bırakarak 19 yıl önce Bodrum'un Turgutreis Mahallesi’ne yerleşen Mustafa Atmaca ‘renkli’ hikayesini de Sözcü’ye anlattı, İşte Atmaca’nın ağzından ‘muhtar adaylığı serüveni’ ve film senaryolarına taş çıkartacak hayat hikayesi;

Şakaydı gerçek oldu 2

Şakaydı gerçek oldu

Hayatım film olur

“İstanbul Ortaköylüyüm. Kadıköy ve Beşiktaş'ta da yaşadım. 30 yaşında ailemin zoruyla biriyle nişanlandım. Evler, daireler ailem zengin ama ben bunaldım. Annemi kırmamak için kaçtım Avrupa'ya. Almanya Köln'de yeğeninin Alman eşinin teyzesiyle evlendim. Orada 9 sene kaldım ama sıkıldım oradaki hayattan. Türkiye'ye dönüp 1999 yılında İstanbul'da neyi var neyi yok satıp tesadüfen nereye gittiğini bakmadan bilet aldım, otobüs beni Turgutreis'e getirdi. Üç ayrı lisan okulundan mezunum. İngilizcem süper. Turgutreis'te lüksü bırakıp kendimi sokaklara attım. 19 seneden bu yana orada burada, bahçede, parklarda, metruk evlerde yatıyorum. Bu hayat daha çok hoşuma gidiyor. Lüksün en kralını yaşadım ama şu anda bana 5 yıldızlı bir otelin kral dairesini verseler gitmem. O yataklar bana batar yatamam. Herkesin bir zevki var. Robin Hood'un İngilizce kitabını okudum”

Korundum, kollandım

“Burada da herkese Robin Hood'luk yaptım. Tamam 19 senedir 1 lira gelirim ve hiçbir sosyal yardımım yok ama herkes beni çok seviyor. Yemeğimi, paramı, giyeceğimi herkes veriyor. Hiç aç kalmadım. Ben de bana verilenlerin fazlasını burada kol kanat gerdiğim benden daha kötü durumdaki arkadaşlarıma verdim. Bir bayan vardı Songül, caminin altında yatan vardı bir arkadaş, birisi ölen iki arkadaş vardı benim yanımda yatırıyordum onları. Fazlası hep onlarındı”

Şakaydı gerçek oldu 3

Şakaydı gerçek oldu

Mankenlik yaptım

“Az yemek yiyorum o yüzden fitim. Göbeklileri görünce kafamı çeviriyorum. Arkadaş o kadar yiyeceğine yemeyene de yedir. Yanımdaki aç ise ben yiyemem. Almanya'dan döndükten sonra Teşvikiye'de rastladığım bir arkadaşım beni Neşe Erberk'in mankenlik okuluna götürdü. Orada mankenlik de yaptım. “

Şakaydı gerçek oldu

“Eski bir fotoğrafım üzerinde afiş dizayn edilmiş. Azalar ve hatta yedekler bile yazılmış. Sosyal medyaya şaka olarak konulmuş ama tıklanma rekoru kırıyoruz. İki günde sosyal medyada 42 bin kişi tıklamış. Bunların yarısı 5 lira gönderse 105 bin lira yapar. Tamam baba tutalım bir yazıhane başlayalım işe. Adaylığa devamı boş verin zaten şu anda bu kadar tıklamayla seçilmiş durumdayım.”

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Mustafa Atmaca

Turgutreis Mahallesi

Bodrum Haberleri