Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi’nde Siber Güvenlik Eğitimi

Bodrum | Haber | News

BODRUM HABER

Bodrum Belediyesi’nde Siber Güvenlik Eğitimi

Bodrum Belediyesi’nde Siber Güvenlik Eğitimi

Bodrum Belediyesi’nde Siber Güvenlik Eğitimi

Dünya Güvenli İnternet Günü dolayısıyla Bodrum Belediyesi personeline yönelik "Siber Güvenlik" konulu hizmet içi eğitim verildi.

Gelişen teknolojiyle birlikte bilgisayar ortamında saklanan bilgiler ile verilerin güvenliğinin sağlanması ve belediye personelinin bilinçlendirilmesi amacıyla hazırlanan "Siber Güvenlik" konulu eğitim semineri, Bodrum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Siber Olaylara Müdahale Birimi tarafından düzenlendi.

6 Şubat 2018 Salı günü Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşen eğitim seminerine her müdürlükten personel katıldı. Seminerde Bodrum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Siber Olaylara Müdahale Birimi Sorumlusu Eray Bartan; siber güvenlik yönetimi, istemci bilgisayarların güvenliği, e-posta güvenliği, kötü amaçlı yazılımlarla mücadele, web sayfalarının ve uygulamalarının güvenliği gibi konular üzerinde durdu.

Bodrum Belediyesi’nde Siber Güvenlik Eğitimi

Bodrum Belediyesi’nde Siber Güvenlik Eğitimi - Görsel: Bodrum Belediyesi

Bartan, günümüzde artık herkesin bir dijital kimliğe sahip olduğunu ve bu dijital kimliğimizi güvenli şifreleme ve kimlik doğrulama yöntemleri ile güvence altında tutmamız gerektiğini vurguladı. Ayrıca en önemli kişisel bilginin şifreler olduğunu da ifade ederek şifrelerin kimseyle paylaşılmaması, herhangi bir yere yazılmaması; rakam, özel karakter ve büyük küçük harflerin kullanılması ile daha güçlü şifrelerin oluşturulması ve her hesap için farklı şifre oluşturulması gerektiğine değindi.

Seminer sonunda, Bodrum Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Siber Olaylara Müdahale Birimi Yazılım Uzmanı Kürşat Kahveci de katılımcı personelin sorularını yanıtladı.
Yaklaşık 1,5 saat süren eğitime 120 Bodrum Belediyesi personeli katıldı.

Bodrum Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Çarşı Mah. Neyzen Tevfik Cad. Belediye Meydanı No:1 Bodrum/MUĞLA
Tel: +90 (252) 316 77 18 Faks: +90 (252) 313 93 56
basin@bodrum.bel.tr - www.bodrum.bel.tr