Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da kardeşlere müebbet

Bodrum | Haber | News

BODRUM HABER

Bodrum'da İrlandalı Donnelly'nin Öldürülmesi olayı

Bodrum'da İrlandalı Donnelly'nin Öldürülmesi olayı

Bodrum'da İrlandalı Donnelly'nin Öldürülmesi olayı

Bodrum'da, İrlandalı John Edward Donnelly'nin evinde bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili yargılanan kardeşlerden biri müebbet, diğeri ise 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına, tutuklu sanıklar Mehmet Irmak (28), kardeşi Sinan Irmak (20), maktulün yakınları ve tarafların avukatları katıldı.

Mahkeme heyetinin son sözlerini sorduğu sanıklardan Sinan Irmak, pişman olduğunu söyledi.

Kendisini korumak amacıyla eylemi gerçekleştirdiğini savunan Irmak, "Eylemi tasarlayarak ve planlı şekilde yapmışsam en ağır cezaya razıyım. Böyle bir durum varsa idamıma dahi karar verilebilir. Adalete güveniyorum." dedi.

Sanık Mehmet Irmak ise olayla hiçbir ilgisinin bulunmadığını öne sürdü. Haklarında hazırlanan iddianamede azmettirici olarak gözüktüğünü ileri süren Irmak, "Maktul ile kardeşim arasında ne yaşandığını bilmiyorum. Ben odaya girdiğimde maktul ölmüştü. Zaten maktulün üzerinde bana ait hiçbir fiziki bulgu ele geçmedi." iddiasında bulundu.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti "kasten öldürme" suçundan Sinan Irmak'a müebbet, ağabeyi Mehmet Irmak'a ise 25 yıl hapis cezası verdi.