Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrumlu şoförlerden Muğla Büyükşehir'e çağrı

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrumlu şoförlerden Muğla Büyükşehir'e çağrı

Bodrumlu şoförlerden Muğla Büyükşehir'e çağrı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Bodrumlu şoförlerden Muğla Büyükşehir'e çağrı

Bodrum ve mahallelerinde toplu taşıma hizmeti veren dolmuş ve minibüs şoför esnafı, "artık yeter" dedi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'na başvurarak zam istedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı kararlarla 65 yaş ve üstüne uygulanan ücretsiz taşıma kartlarının çokluğu, Kent Kart ile yarım saat içinde başka araca transfer olunması durumunda uygulanan yarım ücret tarifesi, akaryakıta gelen zamlar bir süredir özel toplu taşıma araç sahiplerini rahatsız ediyordu. Özellikle sezon dışı aylarda nasıl geçineceklerini kara kara düşünen şoförler çareyi zam istemekte buldu.

Bodrumlu şoförlerden Muğla Büyükşehir'e çağrı

Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Kablı ile Genel Sekreter Gül Bayram, Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'na bir dilekceyle başvurdu.

Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTTA) kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin uygulamaya soktuğu "Toplu Taşımada Dönüşüm" sistemine giren şoförlerin mağdur olduklarının belirtildiği dileçeye toplu taşıma kooperatifleri başkanlarının imzaları da eklendi.

Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası dilekçesinde Bodrum’daki ulaşım ücretlerine %25 zam isterken tüm talepler 6 maddede sıralandı.

Bodrumlu şoförlerden Muğla Büyükşehir'e çağrı 2

Bodrumlu şoförlerden Muğla Büyükşehir'e çağrı

Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına 7 Ağustos tarihinde verilen dilekçede talepler şöyle sıralandı;

. Taşıma ücretlerine en az %25 zam yapılması
. Belediye otobüslerinin kaldırılması
. Kent Kart ile yarım saat içinde başka araca okutulunca yarı ücretle taşınmasının kaldırılması
.ÖTTA araç şoförleriyle, belediye araç şoförler kıyafetlerin ayrı olması
. Araç yaş sınırının 12 olması
. Araç plaka devirleri yapılırken istenilen 2 yıllık ikametgah süresinin kaldırılması

Bodrumlu şoförlerden Muğla Büyükşehir'e çağrı 3

Bodrumlu şoförlerden Muğla Büyükşehir'e çağrı

Gümüşlük Rehberi web sitesinin notu:

Her ne kadar şoförlerle vatandaş karşılıklı anlayış içinde sorunu konuşsalar da zaman zaman ve sıklıkla sıkıntılar ve tartışmalar yaşanıyor.

Şoförler özellikle yolcu sayısının azaldığı kış aylarında ücretsiz ve indirimli kartların çokluğu ile akaryakıta gelen zamlar nedeniyle bu işi sürdürmelerinin olanaksız olduğunu düşünüyor.

Yani, sorunu vatandaşa yansıtmadan bir çözüm bulunması şart ve gerekli diyoruz... Bu çözümü de Muğla Büyükşehir Belediyesi ile esnaf örgütleri üretip hayata geçirmeli.


Muğla Büyükşehir Belediyesi

Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası

Bodrum Haberleri