Bodrum haberleri; Kürşad Kahramanoğlu
HABER

Birgün Gazetesi yazarı Kürşad Kahramanoğlu vefat etti

Bodrum | Haber | News

BODRUM HABER

Birgün Gazetesi yazarı Kürşad Kahramanoğlu vefat etti

Kürşad Kahramanoğlu vefat etti

Birgün Gazetesi yazarı Kürşad Kahramanoğlu vefat etti

Felsefeci, aktivist, insan hakları savunucusu, Birgün gazetesi yazarı Kürşad Kahramanoğlu, dün akşam saatlerinde yaşama veda etti.

Sabaha karşı Bitez'deki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiği belirtilen Kahramanoğlu için Bitez Kaynak Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze Törenine oyuncu Şebnem Bozoklu, Şenay Gürler, İpek Bilgin, Deniz Türkali, bilardo sanatcısı Semih Saygıner, şarkıcı Zeynep Casalini, ailesi ve çok sayıda seveni katıldı.

Cenaze namazının ardından arkadaşı Andrew Lowrey, Kahramanoğlu hakkında kısa bir konuşma yaptı. Kürşad Kahramanoğlu'nun cenazesi Bitez mezarlığında toprağa verildi.

Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan sinema ve dizi oyuncusu Şenay Gürler şunları söyledi;

Aslında konuşmak çok zor. Hepimiz için çok değerli bir insandı. Her şeyiyle iyi bir insandı.

Mill bilardocu Semih Saygıner de “Çok ani oldu. Çok üzüldük. Değerli bir insanı kaybettik. Başımız sağolsun” dedi.

Ünlü oyuncu Şebnem Bozoklu üzüntüsünü şu kelimelerle anlattı;

Çok üzgünüm. Kendisi benim ev sahibimdi. Onun kiracısıydım. Değerli bir insanı kaybettik.Bodrum Haberleri; Kürşad Kahramanoğlu 2

Birgün Gazetesi yazarı Kürşad Kahramanoğlu vefat etti - Fotoğraf: İnternet

Kürşad Kahramanoğlu kimdi?

Etik dersleri okutan Kahramanoğlu, İngiltere’nin en büyük sendikasına insan hakları ve dış ilişkiler konularında danışmanlık yaptı. 1999 senesinde Uluslararası Lezbiyen ve Gey Birliği (ILGA) Genel Sekreteri seçildi. Bu göreve 4 sefer daha seçilerek 7 sene yürüten Kürşad Kahramanoğlu, bu kuruluşun tarihinde en uzun genel sekreterlik yapmış aktivist oldu.

ILGA (Uluslararası Lezbiyen ve Gey Birliği) Genel Sekreterlik görevini de yürüten Kahramanoğlu 30 yıl boyunca İngiltere’de yaşadı ve üniversitede eğitim görevlisi ve profesyonel sendikacılık yaptı.

2007 yılında Türkiye’ye dönen Kahramanoğlu, Bilgi Üniversitesi, Hukuk Fakültesi İnsan Hakları Hukuku Yüksek Lisans Programı’nda öğretim görevliliği yaptı.

14.01.2018