Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Nöbetçi Veteriner Kliniği Türkiye’de ilk kez Bodrum’da

Bodrum | Haber | News

HABER

Nöbetçi Veteriner Kliniği Türkiye’de ilk kez Bodrum’da

Nöbetçi Veteriner Kliniği Türkiye’de ilk kez Bodrum’da

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Nöbetçi Veteriner Kliniği Türkiye’de ilk kez Bodrum’da başlayacak

Muğla Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Veteriner Hekim Serkan Alpözen, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.

Nöbetçi Veteriner Kliniği Türkiye’de ilk kez Bodrum’da 1

Nöbetçi Veteriner Kliniği Türkiye’de ilk kez Bodrum’da

Muğla Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Veteriner Hekim Serkan Alpözen ziyaretinde Başkan Kocadon’a, geçtiğimiz günlerde başlattıkları “Nöbetçi Veteriner Kliniği” uygulaması hakkında bilgi verdi. Türkiye’de ilk kez düzenlenen bu uygulamanın Bodrum’dan başladığını ifade eden Alpözen, Bodrum’da bulunan 25 veteriner kliniğinden 12’sinin nöbet sistemiyle sahipli ve sahipsiz hayvanlara 24 saat boyunca hizmet vereceğini belirtti. Bu uygulamayı Muğla’nın diğer ilçelerinde de zamanla hayata geçirmeyi planladıklarını ve hayvanseverlerin uygulamadan dolayı kendilerine teşekkür ettiklerini de sözlerine ekledi.

Başkan Kocadon: Bodrum’daki hayvan dostlarımız 7 gün 24 saat güvende
Özellikle hayvanseverler tarafından büyük bir mutlulukla karşılanan nöbetçi veteriner kliniğinin Türkiye’de ilk kez Bodrum’da başlatılmış olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Öncelikle sizleri bu ince düşüncenizden dolayı kutluyorum. Bodrum halkının neredeyse büyük bir kısmı zaten bu bilinçle hareket eden, hoşgörü sahibi insanlardan oluşuyor. Dolayısıyla uygulamanın örgütlü olarak ilk kez Bodrum’dan başlatılmasına da pek şaşırmadım, gurur duydum. Umuyorum diğer il ve ilçelerimizde de bu anlamlı uygulama bir an önce hayata geçirilir, böylece hayvan dostlarımız 7 gün 24 saat güvende olur” şeklinde konuştu.

Nöbetçi Veteriner Kliniği Türkiye’de ilk kez Bodrum’da 2

Nöbetçi Veteriner Kliniği Türkiye’de ilk kez Bodrum’da

“Nöbetçi Veteriner Kliniği” uygulamasının hızlı bir şekilde vatandaşlara duyurulması ve Bodrum Belediyesi'nin geçici hayvan bakım merkezleri ile koordineli bir şekilde yürütülmesi planlanıyor. Uygulama ile ilgili detayları www.mugla-vho.org adresinden öğrenebilirsiniz.

Kaynak ve görseller;

Bodrum Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Çarşı Mah. Neyzen Tevfik Cad. Belediye Meydanı No:1 Bodrum/MUĞLA
Tel: +90 (252) 316 77 18 Faks: +90 (252) 313 93 56
basin@bodrum.bel.tr - www.bodrum.bel.tr

Nöbetçi Veteriner Kliniği

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon

Bodrum Haberleri