Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Start-in Bodrum başladı

Bodrum | Haber | News

HABER

Start-in Bodrum başladı

Start-in Bodrum başladı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Start-in Bodrum başladı

Bodrum’da on iki ay turizmin canlandırılması, Bodrum’a girişimcileri, yatırımcıları ve öğrencileri davet etmek ve sürdürülebilir bir eko-turizmin yapılması amacıyla düzenlenen “Start-in Bodrum” projesi, Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezinde açılış toplantısı ile başladı.


Start-in Bodrum başladı 1

Start-in Bodrum başladı


Açılışa Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u temsilen Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülizar Akbay, Start-in Bodrum proje sahipleri Sibel Tunalı ve Gert Kroon, BODER’i (Bodrum Otelciler Derneği) temsilen Kerem Özyurt, Ömer Dengiz, Semih Gündoğdu, Belçika Krallığı Bodrum Fahri Konsolosu Onursal Özatacan, yatırımcı ve işkadını Ebru Dorman ile yaklaşık 100 kişilik bir öğrenci topluluğu katıldı.


Start-in Bodrum başladı 2

Start-in Bodrum başladı


Açılış konuşmasını yapan proje sahiplerinden Gert Kroon; “Bodrum’a gelen yaklaşık 100 öğrenci, üç gün boyunca ‘Turizm’, ‘Ulaşım’ ve ‘Geri Dönüşüm’ konularında Bodrum kenti için sürdürülebilir ve çevre dostu fikirler oluşturarak proje üretecekler. Hazırlanan projeler, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da yer aldığı jüri tarafından oylanarak en iyi birinci, en iyi ikinci ve en iyi üçüncü fikir sahibine çeşitli ödüller verilecek. Son gün ise, Bodrumlu işverenlerle öğrencileri bir araya getirerek, turizmde nitelikli işgücü dönüşümüne katkı sunmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.


Start-in Bodrum başladı 3

Start-in Bodrum başladı


Konuşmanın ardından kürsüye davet edilen Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, gelen tüm misafirleri Balıkçının merhabasıyla selamladıktan sonra şunları söyledi; “Burada Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u temsilen yer almaktayım. Sibel hanım, Start-in Bodrum projesi ile geldikten sonra, projenin içeriği ve Bodrum’a olacak olası katkıları bizlere heyecan verdi. Bu heyecanımızı sayın başkanımız Mehmet Kocadon ile paylaştık. Belediyemizin tüm imkanlarıyla projeye destek verdi. Sizler gibi pırıl pırıl gençleri ve genç beyinleri burada görmekten, sizleri Bodrum’da ağırlamaktan çok mutluyuz. Burada ortaya çıkacak ve olgunlaşacak fikirleriniz bizler için ilham olacaktır.” dedi.


Start-in Bodrum başladı 4

Start-in Bodrum başladı


Yatırımcı ve işkadını Ebru Dorman, turizm faaliyetlerinin yıllar içerisinde büyük bir değişime uğradığını belirterek; insan ve çevre odaklı olmayan hiçbir yatırımın sürdürülebilir olmayacağını söyledi.


Start-in Bodrum başladı 5

Start-in Bodrum başladı


BODER adına söz alan Ömer Dengiz ise “Temiz ve yaşanılır bir çevre, özgün fikirler ve projelerle korunur, gelecek nesillere bırakılır. Bunun için de siz gençlerin Yokuşbaşı’ndan Bodrum’a fikirlerinizle bakışınız ve oluşturacağınız fikirler, bizler için çok önemli.” dedi.


Start-in Bodrum başladı 6

Start-in Bodrum başladı


22 Nisan 2018 Pazar akşamına kadar sürecek etkinlik, ödül töreniyle sona erecek.

 

Start-in Bodrum başladı 7

Start-in Bodrum başladı

 

Start-in Bodrum başladı 8

Start-in Bodrum başladı

Kaynak ve görseller;

Bodrum Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Çarşı Mah. Neyzen Tevfik Cad. Belediye Meydanı No:1 Bodrum/MUĞLA
Tel: +90 (252) 316 77 18 Faks: +90 (252) 313 93 56
basin@bodrum.bel.tr - www.bodrum.bel.tr

Start-in Bodrum

BODER

Bodrum Haberleri