Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da turizm sezonu törenlerle açıldı

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum'da turizm sezonu törenlerle açıldı

Bodrum'da turizm sezonu törenlerle açıldı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Bodrum'da turizm sezonu törenlerle açıldı

Bodrum'da turizm sezonu törenlerle açıldı. Miniklerin folklor gösterileri yaptığı, geleneksel, yöresel tadların sunulduğu açılış törenine vatandaşlar ve turistler katıldı. Açılış töreni Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi'nin İskele Meydanı'nda düzenlediği etkinliklerle yapıldı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt ile TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Neşe Gökbel'in de katıldığı törende Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon şunları söyledi;

"Bodrum Türkiye'nin tek turizm yapan bölgesi. Zaman zaman konaklama sektörü ile turizm karıştırılıyor. İkisi fraklıdır. Turizm bir turistin geldiği şehri doya doya yaşamasıdır. Esnafı ile çarşısıyla, doğası, mavi yolculuğu ile kültürü ile tanışmasıdır. Kenti tarihi ve ören yerleri ile yaşamasıdır. Son zamanlarda turizm ise havalimanından turisti otobüslerle alıp, tatilin ardından da havalimanına bırakılarak yapılıyor. Yani turist konakladığı tesisin dışına çıkmıyor. Bunun adı konaklama sektörüdür, bu turizm değildir."

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da konuşmasında şunları söyledi;

"Bu sene çok umutluyuz çünkü turizmi olumsuz etkileyen faktörler yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Bizim en büyük sıkıntımız sezonun kısalığı yani 4 aya sıkışması. Bu nedenle alternatif turizm ile bu süreyi uzatmamız gerek. Bunun için de Nisan ve Mayıs ile Ekim ve Kasım aylarını daha iyi değerlendirmeliyiz."

Açılış töreni Bodrum Halk Oyunlarını Araştırma Derneği (BOFAD) çocuk ekibinin yöresel oyunları sahnelemesi ile devam etti. Ayrıca bölgedeki oteller kurdukları stantlarda törene katılanlara yöresel yemekler sundular.

Görsel kaynağı (Arşiv):

Bodrum Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Çarşı Mah. Neyzen Tevfik Cad. Belediye Meydanı No:1 Bodrum/MUĞLA
Tel: +90 (252) 316 77 18 Faks: +90 (252) 313 93 56
basin@bodrum.bel.tr - www.bodrum.bel.tr

Bodrum Turizm Sezonu açıldı

Bodrum Haberleri