Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum sanat kenti olduğunu bir kez daha kanıtladı...

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum sanat kenti olduğunu bir kez daha kanıtladı...

Bodrum sanat kenti olduğunu bir kez daha kanıtladı...

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Bodrum sanat kenti olduğunu bir kez daha kanıtladı...

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi tarafından 15 Nisan Dünya Sanat Günü kapsamında 'Sanat Sokak'ta' sloganıyla düzenlenen etkinlikler kentin sadece turizm değil sanatta da ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi tarafından 15 Nisan Dünya Sanat Günü kapsamında 'Sanat Sokak'ta' etkinlikleri düzenledi. Etkinliklere katılım yüksek olurken resimden müziğe, el sanatlarından eğlenceye kadar sanatla dolu dolu saatler yaşandı.

Sanat Sokak'ta

Sanat Sokak'ta ektinliği - Fotoğraf: İbrahim Hakkı Zırh / Facebook

Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos'un anıtının resmedildiği etkinlikte dev tuvalin üstüne sanatseverler düşüncelerini yazdı.

'Sanat Sokak'ta' etkinlikleri kapsamında tiyatro ve sinema sanatcısı Mihriban Er'in sunuculuğunu yaptığı konsere de ilgi büyük oldu. Şef Nadi Atasoy'un keman dinletisi ile başlayan konser şiir dinletleri ve konserlerle devam etti.

Bodrum Belediye Meydanı'nda dans ederek 15 Nisan Dünya Sanat Günü'nü kutlayan sanatseverlere, Özdemir-Esen Deveci çifti, tangoları ile keyifli dakikalar yaşattı.

Sanat Sokak'ta 2

Sanat Sokak'ta ektinliği - Fotoğraf: İbrahim Hakkı Zırh / Facebook

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Üyesi Rezzan Şebin, "Dünya sanat gününde Bodrum'da yaşayan tüm sanatçılar bir araya geldik" dedi.

Yeni kurulan ve perdelerini açan Bodrum Şehir Tiyatrosu Genel Yönetmeni Hüseyin Akşen de "Sanatla var olmak istiyoruz. Bodrum'u sanat kenti yapmak çok önemli" dedi.

Haberdeki görseller, Gümüşlük Çevre Koruma Derneği Başkanı, fotoğraf sanatcısı İbrahim Hakkı Zırh'ın Facebook hesabından alıntıdır. TIKLA

Sanat Sokak'ta

Bodrum Haberleri