Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Denize En Çok Mavi Yakışır, Gündoğan’da devam etti

Bodrum | Haber | News

HABER

Denize En Çok Mavi Yakışır, Gündoğan’da devam etti

Denize En Çok Mavi Yakışır, Gündoğan’da devam etti

Denize En Çok Mavi Yakışır, Gündoğan’da devam etti

“Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Deniz Dibi Temizlik Çalışmaları Gündoğan’da devam etti.

Denize En Çok Mavi Yakışır 2

Denize En Çok Mavi Yakışır

Gündoğan plajı ve liman içinde yapılan çalışmada Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi, yaklaşık iki saat boyunca deniz dibinde biriken atıkları topladı. Dalışa Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz da katılarak destek verdi.

Denize En Çok Mavi Yakışır 3

Denize En Çok Mavi Yakışır

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yardımlarıyla taşınan atıklar bir süre iskele yanında bulunan alanda, çevrenin korunması kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla sergilendi. Daha sonra yerinde ölçülüp ayrıştırılarak geri dönüşüm için Konacık’ta bulunan Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi.

Denize En Çok Mavi Yakışır 4

Denize En Çok Mavi Yakışır

Çalışmalarda 65 kg demir, 52 kg plastik, 47 kg metal, 10 adet (yaklaşık 100 kg) araç lastiği ve 272 kg da cam şişe olmak üzere toplam 336 kg atık kıyıya çıkarıldı.

Denize En Çok Mavi Yakışır 5

Denize En Çok Mavi Yakışır

Dalışa destek veren Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz şunları söyledi:

Denize En Çok Mavi Yakışır 6

Denize En Çok Mavi Yakışır

"Gençlik ve Spor Bakanlığımızın uhdesinde 'Koşabiliyorken Koş Projesi' tüm hızıyla devam ediyor. Bugün de Bodrum’da katılımcılarla birlikte dalış sporumuzu gerçekleştirdik. Sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması, lisanslı sporcu ve spor kulübü sayısının artırılması, çocuk ve gençlerimizin spora teşvik edilmesi her yaştaki vatandaşımızın sağlıklı bir yaşam için spor faaliyetlerine katılmasını sağlamak amacıyla hazırlanan 'Koşabiliyorken Koş Projesi'ne destek verdikleri için tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bugün burada bu atmosfer altında deniz dibi temizliğine destek vermek için de katkıda bulunduk. Dolayısıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak denizlerimizin korunmasını istiyoruz. Gelecek nesillere, gelecek kuşaklara bu ortamın bıraktırılmasını istiyoruz. Bundan dolayı da tüm katılımcılara, destek veren herkese teşekkür ediyorum."

Denize En Çok Mavi Yakışır 7

Denize En Çok Mavi Yakışır

Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi'nden Osman Gökmen ise şöyle konuştu;

Denize En Çok Mavi Yakışır 8

Denize En Çok Mavi Yakışır

"Bu sene dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Bodrum Belediyesi’nin himayesindeki Denize En Çok Mavi Yakışır projesinde bugün Gündoğan dalışımızı yaptık. 350 kiloya yakın da atık çıkardık. Bir de misafirimiz vardı. Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz. Kendisi de 2 yıldızlı bir dalgıçmış. Sağ olsun bizlere destek sağladı. Çok da güzel bir temizlik oldu. Gelecek hafta da Küçükbük’te devam edeceğiz."

Görseller ve kaynak;

Bodrum Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Çarşı Mah. Neyzen Tevfik Cad. Belediye Meydanı No:1 Bodrum/MUĞLA
Tel: +90 (252) 316 77 18 Faks: +90 (252) 313 93 56
basin@bodrum.bel.tr - www.bodrum.bel.tr


Bodrum haber

Bodrum Haberleri