Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum açıklarında 4.8 büyüklüğünde deprem

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum açıklarında 4.8 büyüklüğünde deprem

Bodrum açıklarında 4.8 büyüklüğünde deprem

Bodrum açıklarında 4.8 büyüklüğünde deprem...

21 Temmuz 2017 tarihinde 6.3 büyüklüğünde bir depremle sarsılan Bodrum bu kez 4.8 büyüklüğünde bir depremle sallandı. Deprem Bodrum'un yaklaşık 120 kilometre açığında meydana geldiği için şiddeti fazla hissedilmedi.

AFAD, Bodrum açıklarında 4,8 büyüklüğünde deprem olduğunu açıkladı. Deprem saat 18.56'da meydana geldi. Ölen ya da yaralanan kimse olmazken herhangi bir hasar da meydana gelmediği bildirildi.

AFAD, Bodrum açıklarında 4,8 büyüklüğünde depremin meydana geldiğini duyurdu. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin önce 4,6 büyüklüğünde olduğunu duyurdu, daha sonra 4.7 olarak revize etti.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre deprem yerin 15.5 kilometre derinliğinde meydana geldi. Ardından saat 19:51'de bu kez Ege Denizi'nde 13.9 kilometre derinlikte 2.6 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi.

Deprem kuşağı bölgesi olan Muğla ilçeleri ve özellikle Bodrum ve mahalleleri süreklii sallanıyor ama çoğu hissedilmiyor. Bugün Gökova Körfezi'nde daha erken saatlerde 1.5, 1.4 büyüklüğünde depremler olurken Yunanistan'da da 3.8 büyüklüğünde deprem oldu.

Son depremler TIKLA

Görsel: Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü

Bodrum haber

Bodrum Haberleri