Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kuruldu

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kuruldu

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kuruldu

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kuruldu

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile kurulan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 27 Mart 2018 tarihinde oynanacak olan ilk oyununun basın toplantısına katıldı.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Bodrum Belediyesi, Bodrum Kent Konseyi Kültür-Sanat Meclisi, devlet ve şehir tiyatrosu sanatçıları destekleriyle kurulan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun "Seferi Ramazan Bey'in Nafile Dünya'sı" isimli ilk oyunu 27 Mart 2018 tarihinde Herodot Kültür Merkezi’nde oynanacak.

Gerçekleştirilen basın toplantısına Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin, Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen ile birlikte Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları ve sanatçılar katıldı.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 3

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hüseyin Akşen “Bodrum'un sanat severleri ve Bodrum'un aydınlık yüzlü insanları ve değerli basın mensupları. Bugün Bodrum'da sanat adına tarih yazılıyor ve bugün sanatçılar olarak biz çok mutluyuz, gururluyuz. Çünkü Bodrum'da artık Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kurumsal kimliği ile faaliyet gösteriyor. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde ilk oyununu sanatsever Bodrum halkına sunacak. Biz çok heyecanlıyız ve aylardır çalışıyoruz bunun için. Çok kısa sürede bir tiyatronun kurulması, kadrosunun faaliyete geçmesi, oyunun seçilmesi, provalar başlaması ve oyunu sergileniyor olması, gerçekten ancak sanatçının hayal edip yapabileceği bir şey. Bu çok zor ama çok heyecanlı, çok gurur verici bir şey" dedi.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun Bodrum’a yapılmış büyük bir hizmet olduğunu belirten oyuncu Tarık Papuççuoğlu da şunları söyledi;

Sevgili Mehmet Kocadon beyefendiye hakikaten Bodrumlu bir vatandaş olarak önce şükranlarımı sunuyorum. Bodrum’a yapılmış çok büyük hizmettir bu.”

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 5

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Koordinatörü Mehmet Kocair de “Bodrum adına hayırlı olsun diyorum. Bodrum’un kültür, sanat yolunda çok büyük bir adımı atmış bulunuyoruz. Başkanımıza ve tüm destek veren dostlarımıza teşekkürler, her şey çok güzel olacak” dedi.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun kurulmasından onur ve gurur duyduğunu belirten Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin “Sanatçı değilim ama sıkı bir sanatçı dostuyum, takipçisiyim sanatın ve kültürün. Sanatın 7 disiplininden oluşan insanlarla bir meclis oluştu. Dönem dönem etkinliklerimiz oldu. Yine başkanımız elinden gelen her türlü desteği verdi" dedi.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kurulmasından derece mutlu olduğunu ve destek veren herkese teşekkürlerini ileten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon şunlları söyledi;

Değerli sanatçı arkadaşlar, değerli basın. Öncelikle böyle güzel ve mutlu günde sizlerle olmaktan son derece mutluyum. 20 yıla yakındır sizlerle beraberim. Sanat ve sanatçının bu toplumdaki kıymetini çok bilen, özellikle onların birleştirici gücüne, barışı temsil ettiğine inanan bir yöneticiyim. Hep yanlarında oldum olmaya da devam ediyorum. Çünkü bir yerin ne kadar medeni olduğunu anlayabilmek için o bölgede yaşayan sanatçılara, o bölgedeki sanatsal kültürel etkinliklere hatta o bölgedeki çiçekçi dükkanlarına bakmak lazım. Eğer onlar o yörede varsa işte o yerde medeniyetten söz etmek çok kolay olur. Biz Bodrum'umuzda yıllarca dikkat ettiyseniz hem ulusal hem uluslararası bir çok sanat ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyoruz. Fakat hep kendimizde bir eksiklik hissediyorduk. Bunları yaparken özellikle kendimizdeki eksikliğin ne olduğunu anlamaya çalışıyorduk. Ve ben ilk defa Türkiye genelinde Kent Konseyimizde Kültür ve Sanat Meclisimizi oluşturdum. Bu meclisin yapmış olduğu çalışmalarda bir şehir tiyatrosunun ihtiyaç olduğu kendiliğinden ortaya atıldı, kendiliğinden gelişti ve bu günlere geldik. Ben başta Rezzan Hanım olmak üzere, Mehmet Kocair kardeşime Gülizar müdürüme, Melek hanıma, Basın Yayın Müdürlüğü'ne, belediyemizin hepsine bir defa daha teşekkür ediyorum. Tabii böyle toplantılarda bizi yalnız bırakmayan değerli Bodrum basınına şükranlarımı sunuyorum.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu 6

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk oyunu "Seferi Ramazan Bey'in Nafile Dünya'sı" 27 Mart 2018 salı günü saat 20.00’de Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde oynanacak.

Oktay Arayıcı'nın yazdığı, Hüseyin Akşen'in yönettiği oyunda Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er, Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Sertaç Aydın ve Hüseyin Akşen rol alıyor.

Kaynak ve görseller;

Bodrum Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Çarşı Mah. Neyzen Tevfik Cad. Belediye Meydanı No:1 Bodrum/MUĞLA
Tel: +90 (252) 316 77 18 Faks: +90 (252) 313 93 56
basin@bodrum.bel.tr - www.bodrum.bel.tr

Bodrum haber

Bodrum Haberleri